צווארון לבן

המשרד מוביל בתחום עבירות הצווארון הלבן ושחיתות שלטונית ותאגידית, עבירות ניירות ערך, שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון, עבירות מס, תפיסות וחילוטים.

בראש מחלקת הצווארון הלבן עומד עו"ד טל גבאי מהסנגורים הבולטים והמוערכים בישראל, אשר הינו בעל ידע וניסיון רב בתחום ומשמש כיו"ר ועדת איסור הלבנת הון של לשכת עורכי הדין במחוז מרכז.    

המשרד מלווה את לקוחותיו בכל שלבי ההליך הפלילי החל מייעוץ בחקירת משטרה ועד להופעה בשימוע ובהליכים משפטיים, לרבות בהליכי מעצר ובהליך הפלילי עצמו.

לצד ההתמודדות עם העבירות עצמן קיימת זירה חשובה לא פחות בתחום התפיסות והחילוטים, אשר נלווית לעבירות הללו ומצריכה ידע והתמקצעות ברמה הגבוהה ביותר. עו"ד גבאי נחשב לאחד מן המומחים המובילים בתחום זה.

המשרד צבר לאורך השנים הצלחות משפטיות רבות בזכות מתן שירות משפטי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר והכוונה נכונה ומדויקת של אסטרטגיית הגנה ללקוח.

על לקוחות המשרד נמנים אישי ציבור בכירים, אנשי מפתח במשק ומנהלי חברות מובילות במגזר הפרטי והציבורי.

במסגרת ניהול התיק של הרב הראשי לישראל יונה מצגר תוקן כתב האישום באופן משמעותי וגובשה עסקת טיעון מקלה במיוחד, ולפיה הרב מצגר יירצה עונש מאסר בן שלוש וחצי שנים בלבד, לצד השבה של מרבית הנכסים התפוסים. הסכמה זו נתגבשה בעקבות טענות כבדות משקל ונגעו הן לפן הראייתי והן לפן המשפטי באשר לטיב עבירת השוחד בה הואשם הרב. הראיה הטובה ביותר לכך שמדובר בעסקת טיעון מקלה במיוחד היא העובדה שבאופן חריג ביותר בחר בית המשפט המחוזי שלא לכבד את ההסכמה שנתגבשה בין הצדדים והחמיר את גזר הדין לעונש מאסר של ארבע וחצי שנים. בית המשפט הוסיף וציין כי אלמלא הסדר הטיעון, היה גוזר על הרב עונש של שבע שנות מאסר לפחות. הערעור שהוגש לבית המשפט העליון על ידי המשרד התקבל ונקבע כי יש להשית על הרב מצגר עונש של שלוש וחצי שנות מאסר בלבד. בפסק דינו עסק בית המשפט העליון במספר סוגיות משפטיות עקרוניות הנוגעות להסדרי טיעון והתווה את העקרונות ביחס לשאלת כיבודם של הסדרי טיעון.

ידיעות אחרונות | עונש לא רב

גלובס | ניצחון לרב מצגר

103fm | עסקת הטיעון של הרב מצגר | עו"ד טל גבאי בראיון

The Marker | הולילנד בבית שמש? הפרקליטות החליטה להגיש כתבי אישום נגד בכירים בעירייה בכפוף לשימוע

בדירוג שנערך ב- Dun’s 100 לשנת 2024 המשרד, בהובלתו של עו"ד גבאי, נבחר פעם נוספת לאחד ממשרדי עורכי הדין הבולטים בישראל בתחום הצווארון הלבן.

BDi
CODE

פריד-גבאי דורג כמשרד בולט ומוביל בתחום הצווארון הלבן לשנת 2024

בשנים האחרונות ניכרת החמרה במדיניות האכיפה לצד החרפה במדיניות הענישה. בתי המשפט רואים בעבירות הנשק כרעה חולה שיש למגרה בכל תוקף. למשרד ניסיון רב בעבירות מסוג זה המחייבות התמקצעות ממוקדת אשר בכוחה להמיר את האישומים מקצה אל קצה.

המשרד מנוסה ביותר בעבירות המתה אשר מחייבות התמקצעות של ממש בפרט נוכח השינוי החקיקתי אשר ערך מדרג בין עבירות ההמתה השונות.
עבודה משפטית נכונה ויסודית – ייעוץ לפני חקירה, בקיאות בחומר הראיות, קעקוע של דו"ח מז"פ, טיעונים משפטיים, ניהול הליך משפטי – היא אשר עושה את ההבדל בין תיקי רצח והריגה לבין עבירות קלות יותר, על כל המשתמע מכך.
בין יתר התיקים ניתן למצוא את זיכוי של ג'וליאן סופייר בתיק הרצח של נהג המונית הערבי תייסיר קראקי, רצח הילד מקרית גת בידי אביו ועוד.

המשרד מתמחה בעבירות הסמים וטיפל במגוון רחב של תיקים העוסקים בעבירות של שימוש עצמי והחזקת סמים, תיווך לסמים, יבוא וסחר. בין התיקים המפורסמים של המשרד אשר הסתיימו בהצלחה רבה ניתן למצוא את פרשיית הברחת הסמים הגדולה מיפן ואת התיק הגדול ביותר של יבוא וסחר של GBL.
ניסיונו ומומחיותו של המשרד עשויים לסייע רבות בעניין סיווג העבירה, ובמתן ייעוץ הולם אשר יביא במקרים לא מעטים להמתקת העונש באופן משמעותי עד כדי הימנעות ממאסר בפועל.

המשרד מתמחה בתחום עבירות האלימות ועבירות האלימות במשפחה ובעל ניסיון רחב במגוון עבירות האלימות – החל מעבירות אלימות קלות, ועד אלימות מאורגנת וחמורה. לצד זאת המשרד עוסק מזה שנים רבות בניהול תיקי אלימות במשפחה, תוך מתן דגש למורכבות הטיפול ולמאפייניהם הייחודיים של תיקים מסוג זה. בהקשר לכך יש לציין את הכשרתו של עו"ד פריד, בתחום העבודה הסוציאלית, תחום התמחות אשר מאפשר לו להתמודד עם מקרים אלו במיומנות רבה.

המשרד מוביל בתחום עבירות המין. בשנים האחרונות בתי המשפט הקלו בדרישות הראייתיות שמונחות על כתפי התביעה, החמירו את הענישה והרחיבו את המקרים שנכללים תחת הקטגוריה של אינוס.
לפיכך, תיקי עבירות מין מביאים אתגר נוסף לעבודת ההגנה של הסניגור. משרד פריד-גבאי צבר ניסיון רב בטיפול בעבירות מין לאורך השנים והצלחות שכללו זיכויים רבים, מחיקה של סעיפי אישום חמורים וענישה מקלה.

המשרד מנוסה ביותר בניהול תיקי הסגרה המחייבים בקיאות והתמקצעות בחקיקה הרלוונטית ובאמנות הבינלאומיות השונות.
עבודה משפטית נכונה ויסודית תכריע את שאלת ההסגרה ולא פחות חשוב מכך את סוג העבירות עליהן המוסגר עתיד להישפט במדינה המבקשת.
תיק ההסגרה הבולט ביותר שנוהל על ידי המשרד הינו בעניינה של הגב' מלכה לייפר. מדובר בתיק ההסגרה המורכב והממושך ביותר שנוהל אי פעם במדינת ישראל, במסגרתו ניתנו החלטות תקדימיות חשובות ביותר.