מנהלים

עו״ד טל גבאי

שותף מייסד

עו"ד גבאי מוביל את תחום הליטיגציה ועומד בראש מחלקת צווארון לבן בפריד-גבאי, בעל התמחות ייעודית בעבירות של טוהר המידות, תיקי שחיתות שלטונית, שוחד, הלבנת הון, תפיסות, חילוטים, מרמה והפרת אמונים. 

עו"ד גבאי נחשב לאחד מעורכי הדין המובילים והמעורכים בישראל והוכתר בשנת 2020 בידי עיתון גלובס "הכוכב העולה בשמי הסנגוריה הפלילית". יושב ראש מנהל של הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין.
בהשכלתו האקדמית עו"ד גבאי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות). את דרכו המקצועית החל במשרדו של עו"ד יוסי לוי בתחום ההגבלים העסקיים. עו"ד גבאי משמש כיו"ר ועדת איסור הלבנת הון במחוז המרכז של לשכת עורכי הדין.
עו"ד גבאי מאמין כי ניצחון הוא ערך עליון וסניגור טוב נבחן ביכולתו להציג תזה חלופית מהימנה ומוצקה לתזה המוצגת על ידי התביעה. לצורך כך נדרשת חשיבה יצירתית, חדשנות וחתירה נחושה לגילוי ולהבנת עומקם של הפרטים.

עו"ד גבאי מייצג בתיקים גדולים ומורכבים, בין היתר, ייצג את הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, בתיק השוחד הגדול ביותר שהוגש אי פעם נגד איש ציבור, כ-10 מיליון ₪. במסגרת ניהול התיק תוקן כתב האישום באופן משמעותי וגובשה עסקת טיעון מקלה במיוחד, ולפיה הרב מצגר יירצה עונש מאסר בן שלוש וחצי שנים בלבד.

בדירוג- Dun’s 100 לשנת 2024 נבחר המשרד, בהובלתו של עו"ד גבאי, פעם נוספת, לאחד מן המשרדים המובילים ביותר בתחום הצווארון הלבן.

פריד-גבאי דורג כמשרד בולט ומוביל בתחום הצווארון הלבן לשנת 2024

עו"ד יהודה פריד

שותף מייסד

עו"ד פריד הינו מבכירי הסנגורים בישראל ועומד בראש המחלקה הפלילית בפריד-גבאי. עו"ד פריד מתמחה בתחום עבירות המתה, נשק, סמים, אלימות, מין והסגרה. לעו"ד פריד תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בניהול. את דרכו המקצועית החל כקצין בשב"ס וכראש צוות חינוך בכלא צלמון. את התמחותו עשה בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי).
עו"ד פריד מתווה במשרד מדיניות חדה וברורה באשר לטיב ולעומק הטיפול בכל תיק ותיק. כל הליך במשרד מטופל כ"תיק רצח", באותה חרדת קודש, שמוצאה בידיעה כי על כף המאזניים מונחת חירותם של החשודים והנאשמים, שהינה זכות היסוד הבסיסית והחשובה ביותר.
לכך מסייעת גם היכרותו המעמיקה של עו"ד פריד עם אופן עבודת הפרקליטות ושב"ס.

עו"ד פריד מייצג בתיקים גדולים ומורכבים. בין יתר התיקים, ניתן למצוא פרשות רצח מוכרות דוגמת זיכוי בתיק הרצח של נהג המונית הערבי, פרשת הברחת הסמים הגדולה מיפן, תיקי הסגרה מורכבים דוגמת מלכה לייפר ועוד.

בדירוג שנערך ב- Dun’s 100 לשנת 2024 המשרד נבחר לאחד משבעת המשרדים המובילים בישראל בתחום המשפט הפלילי.

בשנים האחרונות ניכרת החמרה במדיניות האכיפה לצד החרפה במדיניות הענישה. בתי המשפט רואים בעבירות הנשק כרעה חולה שיש למגרה בכל תוקף. למשרד ניסיון רב בעבירות מסוג זה המחייבות התמקצעות ממוקדת אשר בכוחה להמיר את האישומים מקצה אל קצה.

המשרד מנוסה ביותר בעבירות המתה אשר מחייבות התמקצעות של ממש בפרט נוכח השינוי החקיקתי אשר ערך מדרג בין עבירות ההמתה השונות.
עבודה משפטית נכונה ויסודית – ייעוץ לפני חקירה, בקיאות בחומר הראיות, קעקוע של דו"ח מז"פ, טיעונים משפטיים, ניהול הליך משפטי – היא אשר עושה את ההבדל בין תיקי רצח והריגה לבין עבירות קלות יותר, על כל המשתמע מכך.
בין יתר התיקים ניתן למצוא את זיכוי של ג'וליאן סופייר בתיק הרצח של נהג המונית הערבי תייסיר קראקי, רצח הילד מקרית גת בידי אביו ועוד.

המשרד מתמחה בעבירות הסמים וטיפל במגוון רחב של תיקים העוסקים בעבירות של שימוש עצמי והחזקת סמים, תיווך לסמים, יבוא וסחר. בין התיקים המפורסמים של המשרד אשר הסתיימו בהצלחה רבה ניתן למצוא את פרשיית הברחת הסמים הגדולה מיפן ואת התיק הגדול ביותר של יבוא וסחר של GBL.
ניסיונו ומומחיותו של המשרד עשויים לסייע רבות בעניין סיווג העבירה, ובמתן ייעוץ הולם אשר יביא במקרים לא מעטים להמתקת העונש באופן משמעותי עד כדי הימנעות ממאסר בפועל.

המשרד מתמחה בתחום עבירות האלימות ועבירות האלימות במשפחה ובעל ניסיון רחב במגוון עבירות האלימות – החל מעבירות אלימות קלות, ועד אלימות מאורגנת וחמורה. לצד זאת המשרד עוסק מזה שנים רבות בניהול תיקי אלימות במשפחה, תוך מתן דגש למורכבות הטיפול ולמאפייניהם הייחודיים של תיקים מסוג זה. בהקשר לכך יש לציין את הכשרתו של עו"ד פריד, בתחום העבודה הסוציאלית, תחום התמחות אשר מאפשר לו להתמודד עם מקרים אלו במיומנות רבה.

המשרד מוביל בתחום עבירות המין. בשנים האחרונות בתי המשפט הקלו בדרישות הראייתיות שמונחות על כתפי התביעה, החמירו את הענישה והרחיבו את המקרים שנכללים תחת הקטגוריה של אינוס.
לפיכך, תיקי עבירות מין מביאים אתגר נוסף לעבודת ההגנה של הסניגור. משרד פריד-גבאי צבר ניסיון רב בטיפול בעבירות מין לאורך השנים והצלחות שכללו זיכויים רבים, מחיקה של סעיפי אישום חמורים וענישה מקלה.

המשרד מנוסה ביותר בניהול תיקי הסגרה המחייבים בקיאות והתמקצעות בחקיקה הרלוונטית ובאמנות הבינלאומיות השונות.
עבודה משפטית נכונה ויסודית תכריע את שאלת ההסגרה ולא פחות חשוב מכך את סוג העבירות עליהן המוסגר עתיד להישפט במדינה המבקשת.
תיק ההסגרה הבולט ביותר שנוהל על ידי המשרד הינו בעניינה של הגב' מלכה לייפר. מדובר בתיק ההסגרה המורכב והממושך ביותר שנוהל אי פעם במדינת ישראל, במסגרתו ניתנו החלטות תקדימיות חשובות ביותר.