רישום פלילי, רובנו נתקלנו במושג בהקשר התעסוקתי כאשר התבקשנו, בד"כ בדרך דיפלומטית, להמציא תעודת יושר על מנת להתקבל למקומות עבודה רלוונטיים. רישום פלילי מתנהל עבור כל תושב במדינת ישראל עפ"י חוק. מידע זה נאגר במרשם הפלילי של משטרת מדינת ישראל.
הרישום הפלילי כולל בחובו הרשעות פליליות לצד רישומים אחרים דוגמת: אי כשירות לעמוד למשפט בשל מצב נפשי או פיזי, התחייבות להימנע מביצוע עבירה מסוימת, רישומים לגבי תיקי חקירה סגורים וכדומה.
משמע, בתוך גיליון רישום פלילי ניתן למצוא פרטים נוספים ומגוונים מעבר להרשעות או עונשים ספציפיים.
הרישום הפלילי הינו חסוי על פי חוק, אם כי כל אדם זכאי לקבל את גיליון הרישום הפלילי שלו בהצגת תעודת זהות, בכפוף לתשלום אגרת בולים.
למרות החיסיון , המשטרה ו/או גורמי אכיפת החוק האחרים, כן מוסמכים להעביר את המידע – רישום פלילי לגופים שונים, אשר עפ"י חוק זכאים לקבלו.
כאמור, קיימת אפשרות למחיקת רישום הפלילי , על ידי הגשת בקשה מסודרת למחיקתו לגורמים האמונים על כך.
חשוב לזכור, כי אף אם מדובר בסגירת תיק בשל חוסר ראיות או העדר עניין הציבור, בשונה מסגירת תיק מחוסר אשמה, עדיין מצוין הרישום הפלילי במשטרה כרישום חקירה סגורה, והיא לכשעצמה יכולה לעורר תהיות כאשר המידע מועבר לגופים השונים.
את הבקשה מומלץ להגיש ע"י עו"ד המתמחה בתחום הפלילי ומכיר את הדין, שכן הבקשה צריכה להיות מנומקת ומלווה בטענות משפטיות ועובדתיות ובנסיבות נוספות הרלוונטיות לדבר העבירה ו/או המקרה .
חשוב לציין כי מחיקת רישום פלילי אינה מוחקת את הרישום מהמאגר אלה מונעת את ההרשאות לקבלת מידע של מספר גופים.

 

בשנים האחרונות ניכרת החמרה במדיניות האכיפה לצד החרפה במדיניות הענישה. בתי המשפט רואים בעבירות הנשק כרעה חולה שיש למגרה בכל תוקף. למשרד ניסיון רב בעבירות מסוג זה המחייבות התמקצעות ממוקדת אשר בכוחה להמיר את האישומים מקצה אל קצה.

המשרד מנוסה ביותר בעבירות המתה אשר מחייבות התמקצעות של ממש בפרט נוכח השינוי החקיקתי אשר ערך מדרג בין עבירות ההמתה השונות.
עבודה משפטית נכונה ויסודית – ייעוץ לפני חקירה, בקיאות בחומר הראיות, קעקוע של דו"ח מז"פ, טיעונים משפטיים, ניהול הליך משפטי – היא אשר עושה את ההבדל בין תיקי רצח והריגה לבין עבירות קלות יותר, על כל המשתמע מכך.
בין יתר התיקים ניתן למצוא את זיכוי של ג'וליאן סופייר בתיק הרצח של נהג המונית הערבי תייסיר קראקי, רצח הילד מקרית גת בידי אביו ועוד.

המשרד מתמחה בעבירות הסמים וטיפל במגוון רחב של תיקים העוסקים בעבירות של שימוש עצמי והחזקת סמים, תיווך לסמים, יבוא וסחר. בין התיקים המפורסמים של המשרד אשר הסתיימו בהצלחה רבה ניתן למצוא את פרשיית הברחת הסמים הגדולה מיפן ואת התיק הגדול ביותר של יבוא וסחר של GBL.
ניסיונו ומומחיותו של המשרד עשויים לסייע רבות בעניין סיווג העבירה, ובמתן ייעוץ הולם אשר יביא במקרים לא מעטים להמתקת העונש באופן משמעותי עד כדי הימנעות ממאסר בפועל.

המשרד מתמחה בתחום עבירות האלימות ועבירות האלימות במשפחה ובעל ניסיון רחב במגוון עבירות האלימות – החל מעבירות אלימות קלות, ועד אלימות מאורגנת וחמורה. לצד זאת המשרד עוסק מזה שנים רבות בניהול תיקי אלימות במשפחה, תוך מתן דגש למורכבות הטיפול ולמאפייניהם הייחודיים של תיקים מסוג זה. בהקשר לכך יש לציין את הכשרתו של עו"ד פריד, בתחום העבודה הסוציאלית, תחום התמחות אשר מאפשר לו להתמודד עם מקרים אלו במיומנות רבה.

המשרד מוביל בתחום עבירות המין. בשנים האחרונות בתי המשפט הקלו בדרישות הראייתיות שמונחות על כתפי התביעה, החמירו את הענישה והרחיבו את המקרים שנכללים תחת הקטגוריה של אינוס.
לפיכך, תיקי עבירות מין מביאים אתגר נוסף לעבודת ההגנה של הסניגור. משרד פריד-גבאי צבר ניסיון רב בטיפול בעבירות מין לאורך השנים והצלחות שכללו זיכויים רבים, מחיקה של סעיפי אישום חמורים וענישה מקלה.

המשרד מנוסה ביותר בניהול תיקי הסגרה המחייבים בקיאות והתמקצעות בחקיקה הרלוונטית ובאמנות הבינלאומיות השונות.
עבודה משפטית נכונה ויסודית תכריע את שאלת ההסגרה ולא פחות חשוב מכך את סוג העבירות עליהן המוסגר עתיד להישפט במדינה המבקשת.
תיק ההסגרה הבולט ביותר שנוהל על ידי המשרד הינו בעניינה של הגב' מלכה לייפר. מדובר בתיק ההסגרה המורכב והממושך ביותר שנוהל אי פעם במדינת ישראל, במסגרתו ניתנו החלטות תקדימיות חשובות ביותר.